Start projektu!

  • 2023-12-01

13 grudnia 2023 roku na konferencji prasowej w Opolu ogłoszono początek nowego regionalnego projektu politycznego na opolskiej scenie politycznej.

Śląscy Samorządowcy bo tak nazywa się utworzona organizacja powstała na bazie Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego.

Jak powiedział na konferencji prasowej Łukasz Jastrzembski – Burmistrz gminy Leśnica, przewodniczący Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego i lider powstającego nowego podmiotu – 

Śląscy Samorządowcy robią robotę u podstaw. Nasz potencjał organizacyjny, rozumienie ludzi i zaangażowanie to coś z czego możemy być dumni. To potencjał, który od lat obserwujemy w naszych gminach. Postanowiliśmy to wykorzystać, zorganizować i stworzyć reprezentację samorządowców, która wystartuje do przyszłorocznych wyborów pod wspólnym szyldem. Nie jest żadną tajemnicą, że wielu z nas wywodzi się ze środowiska mniejszości niemieckiej, nie odcinamy się od naszych korzeni czy wartości, jednak zarząd TSKN na Śląsku Opolskim podjął decyzję o tym, aby tym razem do wyborów samorządowych przygotować się w porozumieniu z Śląskim Stowarzyszeniem Samorządowym. 

Chcę podkreślić także, że od wielu lat prowadzimy dialog i skutecznie współpracujemy z różnymi środowiskami, by nasz region mógł się rozwijać i był najlepszym miejscem do życia dla wszystkich jego mieszkańców. Nasi potencjalnych wyborcy, partnerzy i współpracownicy to osoby o dużych zdolnościach organizacyjnych i politycznych, mający doświadczenie i pomysły na rozwój, a którym dobro regionu leży na sercu. I to właśnie z nimi chcemy wystartować w najbliższych wyborach samorządowych. Już dziś zapraszamy ich do współtworzenia organizacji, która rzeczywiście przeniesie to wszystko co mają w sercu do Śląska na poziom organizacji politycznej.

Całość konferencji prasowej do zobaczenia tutaj: https://www.facebook.com/SlascySamorzadowcy