Śląscy Samorządowcy przedstawiają nowych kandydatów

  • 2024-02-27

Komitet Wyborczy Wyborców Śląscy Samorządowcy prezentuje reprezentację nowych kandydatów na poszczególne szczeble samorządu terytorialnego. To osoby z wieloletnim doświadczeniem pracy dla społeczności lokalnych, ale jednocześnie świeżą energią, gotowi do zaangażowania się w rozwój Małej Ojczyzny.

Po oficjalnym zarejestrowaniu komitetu, w KWW Śląscy Samorządowcy trwa akcja zbierania podpisów pod listami potrzebnymi do rejestracji prawie 500 kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów w województwie opolskim. Możemy już jednak przedstawić kilkoro nowych kandydatów na poszczególne szczeble samorządowe. W gronie Śląskich Samorządowców znaleźli się między innymi prezentowani dzisiaj: Damian Tarnowski – kandydat na burmistrza Białej, Marzena Baksik – kandydatka na wójta Gminy Izbicko, Anna Stawiarska – kandydująca do Rady Powiatu opolskiego, Małgorzata Targosz – kandydatka na radną Sejmiku Województwa Opolskiego z okręgu 3 (powiat kędzierzyńsko-kozielski i powiat strzelecki), Tomasz Scheller  – kandydat do Rady Powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, Daria Kozok, kandydatka do Rady Gminy Radłów. 

Wartościowi i aktywni społecznicy, urzędnicy samorządowi, właściciele firm. Ludzie znający swoje środowiska i gotowi zaangażować się na każdym szczeblu samorządu lokalnego w rozwój społeczny swoich gmin, powiatów i całego województwa. Każdy z nich ma unikalne umiejętności i osobowość lidera. Reprezentują różne środowiska i wszyscy rozumieją wartości jakimi kierujemy się na Śląsku Opolskim. 

Prezentujący w kilku słowach przedstawili najważniejszą motywację z jaką idą do wyborów.

Przedstawiamy sylwetki prezentowanych osób:

Damian Tarnowski to kandydat na burmistrza Białej, lat 43. Od 20 lat żonaty, dwójka dzieci 14 letni syn oraz 9 letnia córka, od urodzenia mieszkaniec Kolnowic, licencjonowany ratownik medyczny, oprócz tego ukończone szkoły w zawodzie stolarz oraz technik budowlany. Od 2003 roku funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku. Czynny zawodnik piłki nożnej od 1996 roku. Prezes Ludowego Zespołu Sportowego w Kolnowicach od 2007 roku. Trener piłki nożnej. Od 2018 roku sołtys Kolnowic. Radny Rady Miejskiej w Białej od roku 2014 do nadal. Społecznik od lat dzieciństwa. Zainteresowania: sport, podróże, ogrodnictwo. 

Marzena Baksik kandydatka na wójta Gminy Izbicko, mężatka, mama córki i syna, wykształcenie wyższe, od 2003r. pracownik Urzędu Gminy Izbicko od 2007 r. sekretarz Gminy Izbicko. Pracuje w myśl powiedzenia – rób to co lubisz, a nie przepracujesz ani jednego dnia
w życiu. Lubi długie spacery, przejażdżki rowerowe i nordic walking bez względu na pogodę, koniecznie w otoczeniu pól, lasów. Czas wolny zawsze spędza z rodziną.

Anna Stawiarska kandydatka do Rady Powiatu opolskiego, posiada wykształcenie wyższe magisterskie. Jest zastępcą dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury działającego w strukturach samorządu Gminy Dobrzeń Wielki. Ukończone studia podyplomowe na wiodących opolskich uczelniach oraz doświadczenie zawodowe pozwoliły na zdobycie wiedzy i umiejętności z obszaru oświaty, kultury i zarządzania. Dba o zachowanie niematerialnego dziedzictwa regionu Śląska Opolskiego, poprzez czynny udział w pracach dotyczących wpisu na ministerialna listę niematerialnego dziedzictwa. Wyróżniona przez Marszałka Województwa Opolskiego za dostrzeganie i upowszechnianie wartości kulturowych dziedzictwa regionu. Od urodzenia mieszkanka regionu opolskiego, sprawy samorządu oraz społeczeństwa są jej bliskie. Od zawsze społecznik.

Małgorzata Targosz kandydatka na radną Sejmiku Województwa Opolskiego w okręgu 3 (strzelecko-kędzierzyńskim). Absolwentka Programu “Liderzy” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, dyrektorka I liceum ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu, prezeska stowarzyszenia, liderka i działaczka społeczna. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie zarządzania oświatą, co daje jej solidne fundamenty do skutecznego reprezentowania spraw publicznych. Różnorodność doświadczeń, nieustanny rozwój, zdolności komunikacyjne i umiejętność budowania mostów między różnymi grupami społecznymi stanowią jej atuty, co czyni ją skuteczną liderką zdolną do tworzenia wspólnotowego dialogu. 

Tomasz Scheller kandydat do Rady Powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Przedsiębiorca, lokalny społecznik, mieszkaniec Sławięcic. Członek Rady Osiedla, członek rady rodziców i rady szkoły. Radny Miasta K-Koźle ostatnich dwóch kadencji. Były przewodniczący Rady Osiedla Sławięcice. 

Daria Kozok kandydatka do Rady Gminy Radłów – 36 lat, mężatka, matka 2 córek i syna. Wyższe wykształcenie (technik budownictwa). Wraz z mężem prowadzi gospodarstwo rolne. Członek oraz sekretarz koła DFK Sternalice. Przewodnicząca Rady Rodziców PSP w Sternalicach. Działacz lokalny. Radna Gminy Radłów od 2018 roku.

Więcej kandydatów oraz informacji zostanie przedstawionych podczas Konwencji Wyborczej KWW Śląscy Samorządowcy – 5 marca br. w hotelu Hugo w Kędzierzynie-Koźlu.