Przemówienie Tomasza Schellera podczas konwencji wyborczej

  • 2024-03-05

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Województwa Opolskiego, Koleżanki i Koledzy kandydaci i społecznicy.

Z ogromną przyjemnością przedstawiam bliski mi temat z programu Śląskich Samorządowców: „Gospodarne i bezpieczne województwo opolskie”.

Moje doświadczenia jako radnego miasta Kędzierzyn-Koźle, strażaka ochotnika, przewodniczącego rady osiedla Sławięcice oraz członka rady rodziców ukazują, jak nieoceniona jest wartość wspólnych działań na rzecz dobra mieszkańców. Przekonany jestem, że fundamentami naszego wspólnego życia są rodzina, zdrowie, edukacja, praca, bezpieczeństwo oraz piękno otaczającego nas świata.

Jako Ślązacy, dysponujemy wyjątkowym talentem do gospodarności, który w pełni powinniśmy wykorzystać. Gospodarność to nie tylko odpowiedzialne zarządzanie finansami publicznymi, ale i inwestycje myślące o przyszłości. Ostatnie lata dowiodły, że nasze województwo potrafi wyjątkowo efektywnie wykorzystać fundusze unijne na rzecz rozwoju infrastruktury, edukacji, zdrowia oraz innych projektów kluczowych dla naszej społeczności, ale jestem przekonany, że to dopiero początek rozwoju naszego wyjątkowego regionu.

W naszym DNA leży hasło „Heimat” – Mała Ojczyzna – i na tej pięknej sali są dziś ludzie, dzięki którym w tej Małej Ojczyźnie już dziś żyje nam się lepiej niż kiedyś. Z nadzieją jednak patrzymy, że są i tacy którzy przychodzą z nową werwą i siłą, aby wdrażać pozytywne zmiany. Jako społecznicy wiemy, że nie walczymy o lepsze życie i otoczenie dla nas samych, ale przede wszystkim dla naszych dzieci i kolejnych pokoleń.

Bezpieczeństwo jest kamieniem węgielnym naszej codzienności. Strażackie doświadczenie nauczyło mnie, jak kluczowa jest szybka reakcja w sytuacjach kryzysowych. Śląscy Samorządowcy wiedzą, jak zarządzać w dobrych czasach, ale prawdziwa próba przychodzi podczas sytuacji kryzysowych takich jak pożar dobytków naszych mieszkańców, powodzie i podtopienia, gwałtowne burze a nawet huragany. Inwestycje w PSP, OSP, Policję, zabezpieczenia przeciwpowodziowe i dobrze działające wydziały zarządzania kryzysowego to podstawa, którą zawsze na każdym szczeblu staramy się realizować z głównie jedną dywizą: „jesteśmy dla ludzi i wszystko dla ludzi”. I to hasło musimy mieć zawsze na pierwszym miejscy w naszej misji.

Zdaję sobie sprawę, że można by tutaj przytoczyć mnóstwo przykładów jak można polepszyć nasze bezpieczeństwo. Są to kolejne inwestycje w instytucje o których mówiłem przed chwilą, zwiększanie liczby łóżek szpitalnych, polepszenie jakości opieki medycznej, przybliżenie naszych dzielnicowych do mieszkańców, dofinansowanie infrastruktury drogowej, budowa bezpiecznych przejść dla pieszych i można by tak długo jeszcze wymieniać.

Przez lata blokowane były fundusze europejskie i jak tylko będzie możliwość pozyskania dodatkowych funduszy musimy być gotowi z całymi listami pomysłów i projektów by skutecznie zawalczyć o te środki. Następnie dzięki naszemu śląskiemu talentowi do gospodarowania musimy je wykorzystać najlepiej jak tylko się da! Dzięki takim działaniom sprawimy, że województwo opolskie będzie bardziej gospodarne i bezpieczne.

Przed nami wiele wyzwań. Życzę Wam, abyście uzyskali najlepsze wyniki w wyborach, a następnie w pełni zaangażowali się w realizację oczekiwań naszych mieszkańców, zmieniając Śląsk Opolski na jeszcze lepsze dla naszych mieszkańców.

Tomasz Scheller, kandydat do rady powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

Zobacz zdjęcia z konwencji wyborczej