Przemówienie Justyny Czaji podczas konwencji wyborczej

  • 2024-03-05

Wszyscy zdajemy sobie doskonale z tego sprawę jak ważna jest równowaga miedzy ciałem, a duchem. Najlepszą formą dbania o tę harmonię jest zarówno aktywność fizyczna jak i umysłowa.

Naszym celem jest stworzenie ku temu jak najlepszych warunków z punktem ciężkości na promocję wielokulturowego dziedzictwa regionu, jako elementu wyróżniającego województwo opolskie.

Mój sąsiad  to prawdziwy RYCERZ – taki, wiecie PAŃSTWO, Richtig aus Fleisch und Blut, z własną zbrojownią Johanitów, którą tworzył przez wiele wiele lat. Jest to Ślązak z pasją, którego co roku odwiedza wielu turystów, zarówno z Polski jak i z zagranicy.

Wiedzieliście Państwo o tym ? Znaliście takie miejsce? NIE?

Pewnie, dlatego, że jedyną promocją i wsparciem, jakie otrzymuje to mała wzmianka na stronie Urzędu Gminy.

Jest wiele takich miejsc na mapie naszego pięknego śląska opolskiego, jest wiele takich ludzi, takich ugrupowań, które poprzez swoją działalność kultywują to, co nas wyróżnia na tle innych regionów. Czasami poprzez wspólne gotowanie tradycyjnych potraw i przy tym „rozprawianie” czy też „gołdanie”, czasami są to miejsca przepełnione historią, często tworzonych przez ludzi oddających sprawie całe serce.

Tak jak pani Teresa z sąsiedniej wioski – Gostomia, która jest  laureatką wielu konkursów kulinarnych miedzy innymi zdobyła prestiżową nagrodę-  „kulinarną Perłę”. Robi najlepsze nalewki na świecie i  nie tylko. Korzenie pani Teresy sięgają  wschodniej czesci Polski, natomiast od pół wieku razem z rodziną, dziećmi i wnukami stanowi integralną cześć  naszej społeczności z której jesteśmy niezmiernie dumni.

 Chcielibyśmy, aby ta wielokulturowość oraz dziedzictwo regionu wybrzmiało poprzez promocję turystyczną nakładając nacisk na współprace w tym zakresie z samorządami. Tylko wspólnie z samorządem możemy wyróżnić instrumenty promocyjne oraz dostosować je do sektora prywatnego i publicznego jednocześnie upowszechniając walory naszych małych ojczyzn.

Współcześni turyści informacji i poleceń o atrakcjach szukają przede wszystkim w intrenecie. Prowadzenie ukierunkowanych kampanii promocyjnych będzie skuteczną reklamą dla naszego regionu i jego mieszkańców, BO przecież MAMY CZYM SIĘ CHWALIĆ!

Justyna Czaja, kandydatka do Rady Miejskiej w Białej

Zobacz zdjęcia z konwencji wyborczej