Łukasz Jastrzembski podczas konwencji wyborczej KWW Śląscy Samorządowcy

  • 2024-03-05

Szanowni Państwo,

dziękuję Wam za skorzystanie z zaproszenia i przybycie tutaj do tej pięknej sali balowej Hotelu Hugo, której mury około 120 lat temu były świadkami rozwoju kariery naukowej, późniejszego noblisty Roberta Kocha, a dzisiaj, te mury, są świadkami dynamicznego rozwoju nowej siły, na opolskiej scenie politycznej, a tak właściwie dzisiaj my wszyscy jesteśmy świadkami i współtwórcami rozwoju Śląskich Samorządowców.

Przyjechaliśmy tutaj z różnych stron naszego regionu, z małych miejscowości i większych miast, z domów, gdzie się mówi, domów gdzie się godo i domów wo die Familie spricht. Ale to co najważniejsze, to nasze wspólne przekonanie, że zgodnie z mottem Unii Europejskiej jesteśmy “zjednoczeni w różnorodności”, bo taki “zjednoczony w różnorodności” jest Śląsk, takie jest Województwo Opolskie, tacy jesteśmy my – silni, zjednoczeni i dumni z tego kim jesteśmy i skąd pochodzimy, a jednocześnie otwarci na ludzi mówiących innym językiem czy pochodzących z innych regionów Polski i Europy- tacy właśnie są Śląscy Samorządowcy.

Szanowni Państwo,

Po zaledwie 3 miesiącach intensywnej pracy jest nas ponad 500 kandydatów i kandydatek do wszystkich szczebli samorządu terytorialnego w naszym województwie. Można powiedzieć, że jest nas 500+, a jak doliczymy kandydatów z komitetów wyborczych, które oficjalnie popieramy to jest nas 800+.
Przy okazji, pozdrawiamy przyjaciół z Komitetu Wyborczego Partnerstwo z Powiatu Krapkowickiego.
W naszym gronie mamy 14 kandydatów na wójtów i burmistrzów (Biała, Chrząstowice, Cisek, Izbicko, Jemielnica, Kolonowskie, Leśnica, Murów, Polska Cerekiew, Radłów, Reńska Wieś, Strzelce Opolskie, Ujazd, Zębowice), ok. 40 kandydatów do Sejmiku, ok. 150 kandydatów do rad powiatowych oraz ok. 300 kandydatów do rad gmin. Jesteśmy jedynym, w województwie opolskim, Komitetem Wyborczym Wyborców, który ma siłę i potencjał wystawić kandydatów i kandydatki do gmin, powiatów i województwa, a naszą siłą jesteście Wy – zwykli, a zarazem niezwykli mieszkańcy naszych Małych Ojczyzn. Naszą siłą i dumą jesteście Wy – kandydatki i kandydaci Śląskich Samorządowców.

To tutaj, w naszym województwie od lat wspólnie pokazujemy, że potrafimy skutecznie pracować dla mieszkańców naszych wiosek, miasteczek i miast, dla mieszkańców naszych powiatów i województwa, a w tej codziennej pracy pokazujemy, że jesteśmy w naszym działaniu efektywni, profesjonalni i otwarci na współpracę. W gronie kandydatów mamy doświadczonych samorządowców, którzy wielokrotnie udowodnili, że są doskonałymi liderami w swoim środowisku, ale mamy również ogromną ilość kandydatów, którzy mają nowe dobre pomysły, od lat działają w stowarzyszeniach, fundacjach, prowadzą własne firmy i są ekspertami w wielu dziedzinach,  i co bardzo ważne są zmotywowani do działania w samorządzie.

Śląscy Samorządowcy to siedzące tutaj kandydatki i kandydaci, ale również tysiące osób nas popierających, to ludzie, którzy uwierzyli, że nasza normalna, uczciwa i codzienna praca na rzecz mieszkańców jest czymś co zapewni rozwój całemu regionowi. Wszyscy jesteśmy zmęczeni niekończącą się walką partii politycznych, która z Warszawy przenosi się również do naszego najbliższego otoczenia, do naszych domów i rodzin, mamy dość wiecznej kłótni o wydumane ideały i nierealne cele. Normalni ludzie tacy jak my, chcą zrównoważonego rozwoju województwa opolskiego, normalni ludzie chcą spokoju, współpracy, zrozumienia i szacunku dla drugiego człowieka, a to wszystko gwarantują normalni ludzie tacy jak  Śląscy Samorządowcy. 

Szanowni Państwo,

Przed nami miesiąc intensywnej pracy wyborczej, pracy o lepszą edukację, lepszą służbę zdrowia i opiekę dla seniorów, pracy o lepsze drogi i transport publiczny. 

Przed nami miesiąc intensywnej pracy o dobrą przyszłość naszego regionu i zwycięstwo Śląskich Samorządowców.

Przeczytaj informację prasową z konwencji